טיולים בטבע בארץ לזוגות נשאים

עם בוא האביב ותחילת הקיץ בישראל, מתחילה עונת התיירות במלוא המרץ וכמובן לא רק עבור תיירים מחו"ל, אלא גם עבור המטיילים הנמצאים כאן, הישראלים.
בין סוגי המטיילים והנופשים השונים, ישנן זוגות או קבוצות נוספות שלא תמיד נהוג לקחת אותן בחשבון במחשבה ראשונה, כמו למשל זוגות שרק עכשיו נשאו ומחפשים טיול מיוחד, צוותי עובדים, קייטנות ואפילו בתי ספר שיוצאים ביחד לטייל, בתור קבוצה.
נכון אמנם שאתרי תיירות ומקומות בילוי, כמו גם אתרי נופש רבים הינם מותאמים למשפחות, לזוגות ולקבוצות חברים קטנות, אך גם תחום הזוגות הטריים אינו נופל בחשיבותו מסוגי התיירות האחרים, והמספרים מדברים בעד עצמם.

איך לתכנן נכון חופשה מיוחדת?

כאשר מתכננים טיולים בארץ, חשוב להבין קודם כל מיהם האנשים איתם אתם יוצאים לטיול, במידה וזה טיול מאורגן עם מספר אנשים, יותר מכך, מהי הדינמיקה ביניהם: חשבו על שאלות כמו "כמה זמן הם מכירים זה את זה?" "מהי העשייה המשותפת שלהם ביחד (או בכלל המכנים המשותפים ביניהם)?" פשוט חשבו על השאלה הפשוטה, האם הם חברים טובים אחד של השני? אם אתם מנהלים את הקבוצה ואינכם מכירים אותם היטב בעשייה היומיומית, או שאתם מנהלים בכירים המוציאים לטיול קבוצות רבות של מטיילים, מומלץ להיעזר ב"חפרפרת" מבפנים ולהתייעץ איתה, או להתייעץ ממש עם כולם, בצורת שיח פתוח או משובים כתובים (ואם הדבר אינו אפשרי, ניתן לבחור בנציג או שניים מכל קבוצה). כמובן שאם הטיול רק לזוג אז בעיה זו לא קיימת.

בחירת המסלול

כדי לבחור את המקום הנכון עבורכם, כדאי לחשוב בראש ובראשונה על האופי שאתם רוצים שיהיה לטיול: אם למשל אתם שמים יותר דגש על מסלולים אתגריים, ואולי אפילו רכיבות שטח במקומות לא שגרתיים, בצורת טיול המבוסס על חוויית העצמה משותפת וקושי שעוברים אותו יחד, אין ספק שהנגב הוא המקום בשבילכם. אבל מנגד, אם אתם מעוניינים דווקא בטיול בעל אווירה קלילה יותר, מרובה באפשרויות של אטרקציות וקרוב למבחר (כמו גם לכבישים ואפשרויות תחבורה, במידה ולא כולם מעוניינים באותו אורך של טיול), הצפון יהיה, ככל הנראה, כתובת טובה יותר עבורכם בהקשר זה.

מובן שלא כלל יש יוצא מן הכלל, תוכלו למצוא משני הצדדים בצפון ובדרום, אם כי באופן מכליל זוהי החוקיות.
איך לתכנן ממש את המקומות? תוכלו להתייעץ עם מדריכים ייעודיים, או אפילו סוכנויות ואתרי נופש המתמחים בתחום טיולים בארץ, לדוגמה עמי, מאתגר בטבע (סולמות וחבלים) אין ספק שהבחור נחשב לאחד המובחרים בתחום הטיולים מיוחדים, וימי כיף וגיבוש, אתר הבית: ימי גיבוש מדהימים כך שתבטיחו לעצמכם טיול עם אחוזי הצלחה גבוהים לאור הניסיון מהשטח של מדרכי טיולים מנוסים, עמי מאתגר בטבע הוא נחשב הטוב ביותר שאפשר לבקש. זכרו לדאוג לכל הפרטים הלוגיסטיים, אבל גם ליהנות מהטיול.

אתר מדהים לטיולים בטבע: http://www.etgarbateva.co.il/